четвер, 2 липня 2020 р.


Унікальна система водопостачання Ізраїлю, яку перейняли у 40 країнах світу.
(еко-бесіда для читачів і друзів)
В останньому  десятилітті ми зіштовхнулися з явищем,про яке ніколи не знали  - забрудненість  підземних вод. Кожен,хто викопав у себе на обійсті колодязь,знає про отой мертвотний запах,який починає іти з водопровідної труби. Жителі багатоквартирних будинків теж про це знають. Дехто робить пробоїну аж до 100 метрів,але такий захід не увінчується успіхом,тому доводиться воду  спускати по 1,2 а то 3 години,щоб просто набрати для приготування їжі. Якось раптом вся вода в наших колодязях стала технічною. Це яскраве свідчення  безгосподарності і жадібності тих,хто освоює недра. Ця правда,як шило , скільки не ховай – виткнеться. У своєму пості хочу розповісти про водопостачання в Ізраїлі,яке є прикладом всьому світу того,як треба берегти свою землю і господарювати на ній.

Як зазначає блоггер Ірина Пасинкова,Ізраїль є унікальною  країною з цікавими жителями. Існуючи на пустельних землях при нестачі води, нафти і родючого грунту, вони навчилися видобувати і використовувати воду, щоб зробити своє життя кращим і комфортнішим. Ізраїльський канал Emmanuil.tv розповів про систему водопостачання країни. Основне джерело питної води Ізраїлю — Галілейське море. У 1953 році в країні почали будувати систему водопостачання: трубопроводи, канали, резервуари, які постачають воду в міста з моря.

Однак прісної води завжди не вистачає на забезпечення потреб зростаючої країни. Тоді ізраїльтяни звернули свій погляд на Середземне море. Воно є одним з найважливіших природних ресурсів Ізраїлю. На сьогоднішній день країна виробляє майже півмільйона кубічних метрів питної води в день. Спеціальна система з переробки солоної морської води дозволяє всього за 1,5 години отримати прісну і чисту питну воду. Але якщо жителі країни зможуть налагодити постачання води з Середземного моря, то зможуть стати її імпортером і продавати в найближчі країни. Крім того, збудеться давня мрія ізраїльтян — надлишок води.

Коли читаєш ці рядки – серце болить за власну безгосподарність. Дивуєшся тому,як можна було «розпуститись» до того,щоб так отруїти власні грунтові води які були одними з найчистіших у світі,а ще 100 років тому воду можна було брати із місцевої річки,щоб на ній готувати!

Крім питної рідини, Ізраїлю необхідна вода для поливу рослин і вирощування врожаю. Споконвіку фермери навчилися виходити з положення за допомогою роси(!!!). Стародавні жителі країни використовували камені(!!!), щоб з них збирати росу, а зараз застосовують пластикові лотки, які направляють вологу в кореневу систему плодових дерев і економлять майже половину води для поливу. Щоб підвищити шанси на виживання при нестачі рідини, держава стала використовувати воду повторно. Були розроблені системи очищення на найвищому рівні. В результаті жителі країни використовують 80% переробленої рідини. Це у 8 разів більше, ніж будь-яка інша країна. Вона використовується для зрошування полів і потреб фермерів.

Крім Галілейського моря, пише Ірина,під пустелею Негев є цілий океан води. Він дуже солоний для опріснення, але там жителі країни змогли налагодити рибоводне господарство. Така вода підходить для вирощування деяких порід риб, а тому прямо в пустелі будуються рибні ферми. Воду в рибних резервуарах міняють щотижня, а стару зливають в місцеві оливкові гаї. При цьому рибні відходи, що містяться у воді, стають ідеальним добривом. Ізраїльтяни вчать цієї методики жителів інших країн, наприклад, африканських, де такий же  брак води і продовольства.


Джерело: https://travelask.ru/blog/posts/23499-video-unikalnaya-sistema-vodosnabeniya-izrailya-kotoruyu-per?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com&utm_campaign=dbr

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Ян Райніс  “Cоловейко” Кожен вечір слухаю, Співи соловейка: – Покажися, солов’ю, Пір’я золоте! Відповідав соловейко: – Сам я – птаха сіра, ...