четвер, 2 квітня 2020 р.

Спеціально для читачів Заводської міської бібліотеки №1 і всіх небайдужих людей пропоную віртуальну бесіду - заклик "Павлонія: красива і корисна!"
Оця краса на фото називається павлонія. З певного часу її вирощують у Дніпрі. Справжнім її популяризатором і шанувальником є Дмитро Долинський, небайдужий житель Дніпра, намагається всіма силами зупинити глобальне потепління. Звичайно, самостійно зробити це практично неможливо, тому він закликає своїх міських сусідів долучитися до цікавої акції.. Дмитро абсолютно безкоштовно роздає насіння павловнії кожному, хто бажає зробити свій внесок у збереження нашої планети.
На своїй сторінці у Facebook Дмитро повідомляв, що перше насіння настільки перспективного і цікавого дерева можна отримати вже в січні 2020-го року. Час від часу чоловік публікує повідомлення, в якому вказує місце і час зустрічі для того, щоб взяти насіння павловнії.
Розберемося, чому ж саме павлонія? Справа в тому, що вона знаходиться на першому місці по швидкості приросту серед всіх рослин, які можуть впорається з українськими заморозками. За словами Дмитра, на доброму грунті, який у надлишку переважає в Україні та Дніпрі зокрема, і регулярному поливі, павлонія може зрости на три метри за два роки.
До того ж у павловнії дуже активний фотосинтез. Завдяки йому рослина швидко очищає повітря в великій кількості від різних забруднювачів. Павловнія поглинає багато вуглекислого газу і сонячної енергії. Якщо говорити про цифри, то на 10 сотках землі дерево поглинає до 14 тонн СО2 у рік.
Крім того Дмитро каже, що акліматизації павловнія переносить досить легко, чого не можна сказати про багато інших швидкорослих дерев. Що потрібно зробити з насінням, після отримання? Проростити і висадити на вільній ділянці. Дмитро скаржиться, що у нього вже немає вільного місця, тому пропонує взяти участь в акції кожного зацікавленого Дніпропетровця.
Не потрібно боятися, що насіння не проросте. Сам Дмитро каже, що проростало все, що він посадив.
Починати пророщування можна вже в січні, а ось саму висадку краще відкласти до травня. Місце необхідно вибирати тепле, захищене від холодного, північного вітру. Також важливо, щоб місцевість була заболочена. Дмитро рекомендує перші два роки поливати дерево один раз в тиждень в сухий час.
...І з'явилася мрія,що в нас у Заводському теж невдовзі ростиме це красиве,дуже декоративне і надзвичайно корисне дерево.Адже грунт у нас добрий та і заболоченість присутня повсюди.Просто ідеально підходить для неї.

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Ян Райніс  “Cоловейко” Кожен вечір слухаю, Співи соловейка: – Покажися, солов’ю, Пір’я золоте! Відповідав соловейко: – Сам я – птаха сіра, ...