суботу, 29 березня 2014 р.


              Бережіть серце! Радить фітотерапевт Наталія Земна (Зубицька)


Серцеві недуги часто мають прихований характер, хворе серце не відразу дає знати про проблеми різкими симптомами. А якщо вже з'явилися ознаки, яких ви раніше не помічали: задишка, червоні прожилки на очних білках, набряки, серцевий дискомфорт, - негайно звертайтеся до лікаря.

       
Cимптоми захворювання: синюшність шкіри і слизових оболонок, задишка, набряки ніг. Задишка - перший сигнал, який зазвичай дає зрозуміти, що з серцем почалися проблеми. Особливо вона повинна насторожити, якщо з'являється через фізичні зусилля, які досі її не викликали. Але задишка не найперший симптом серцевої недостатності, вона показує, що хвороба вже далеко зайшла. Тому постійно займайтеся профілактикою хвороби народними засобами.

             ЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ


       Починають його зі зниження фізичних навантажень, обмеження вживання кухонної солі. За порадою лікаря, окрім інших лікувальних заходів, призначається і фітотерапія.

          При серцевій недостатності зі зниженим тиском крові народна медицина звертається до дроку красильного. А при перевтомі серцевого м'яза допомагає глід. Якщо ж серце страждає від атеросклерозу, тоді приймайте ліки з настурції.

         Дуже корисні сердечникам деякі ягоди, плоди й насіння просто своєю присутністю в меню людини. Це і відвар з груш, і салат з листя черемші, і каша з гарбуза звичайного з пшоном (допомагає при набряках).

 Прекрасні ліки - кукурудза звичайна. Помічено, що в країнах, де населення традиційно харчується кукурудзою, не поширені серцево-судинні захворювання. Кукурудза добре виводить холестерин з організму.

 Як хворим із серцевою недостатністю, так і для профілактики серцевих захворювань медики рекомендують частіше вживати страви з капусти. У будь-якій капусті міститься багато калію, корисного для роботи серця.

 Не забувайте і про калину, вона посилює роботу серцевого м'яза.     

Дуже корисний продукт для сердечників - печена картопля без солі.

А в Україні для лікування серцево-судинних захворювань здавна використовували ягоди шовковиці. Особливо корисні вони для хворих із ураженням клапанів серця, з міокардіодистрофією. Лише по 200 грамів шовковиці двічі на день допоможуть зняти біль у серці, нормалізувати серцебиття, позбавити від задишки і підняти працездатність серця. Взимку таким хворим рекомендують пити сироп із ягід шовковиці.

                                             РЕЦЕПТИ


            Ліки з дроку красильного. Столову ложку подрібненої трави дроку красильного залити склянкою окропу, кип'ятити на слабому вогні, допоки залишиться третина рідини. Охолодити, процідити. Пити по дві столові ложки кожні дві години, допоки не почне проносити і активно виділятися сеча. Таку процедуру повторюють через день. Але, готуючи ліки з дроку, треба пам'ятати, що ця рослина отруйна, тому самолікування неприпустиме. Кваліфікована консультація необхідна. А дози засобів з дроку не повинні перевищувати лікувальні норми, які визначить фахівець. Протипоказаний дрік красильний вагітним, хворим на гіперфункцію щитовидної залози і гостре запалення нирок.

            Ліки з глоду колючого. Столову ложку плодів глоду залити літром кип'яченої води, кип'ятити на слабому вогні півгодини. Пити по півсклянки перед сном. Лікуватися можна не довше трьох тижнів. Потім обов'язково зробіть перерву. Дуже обережно, під наглядом лікаря потрібно приймати ліки з глоду людям з пороком серця.

             Настій настурції великої. Столову ложку подрібнених квітів і листя настурції великої залити склянкою окропу, потомити на слабому вогні три-п'ять хвилин. Настоювати 40 хвилин. Пити по дві-три столові ложки тричі на день.

 
                                                  Варикоз вен и луковая шелуха 
                  Варикозное расширение вен - луковая шелуха поможет.
Две столовые ложки измельченной луковой шелухи залить 100 мл. водки, настаивать в тёмном месте 7 дней. Процедить и принимать по 30 капель 3 раза в день за 30 минут до еды.
За две недели проходят боли, прячутся вены.
Доброго Вам здоровья.
Рецепти Наталі Земної
Для схуднення
Допоможе чай із гілок яблуні, адже яблуня налагоджує обмін речовин. До цього чаю можна додавати, наприклад, материнку, листя ожини.
Профілактика діабету
Якщо хворий шлунок (розтягнутий, опущений, понижена кислотність, хвора підшлункова залоза), то може розвинутися цукровий діабет. Для профілактики буде помічним чай із гілок вишні. Цей чай також дають дітям, в яких є глисти, лямбліозний холецистит.
Для поліпшення роботи печінки і кишечнику
1 чайну ложку цвіту хризантеми настояти у склянці окропу 7-10 хв. Пити вранці і ввечері.
Проти новоутворень
Для профілактики новоутворень у молочній залозі – кіст, фібром, пухлин, добре пити чай із калини.
Для потенції
Н. Земна радить чоловікам їсти зернята граната, пити настій цвіту конюшини.
Щоб шкіра не "в’янула"
Якщо хочете до ста років зберегти обличчя молодим і без зморщок, змащуйте його щодня соком подорожника: іншої косметики не потрібно. Щоб заготовити подорожник на зиму, листя можна консервувати. Для цього на 80 грамів листя додають 20 мл спирту або самогонки.
Крім цього подорожник лікує багато захворювань – дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту, заспокоює нервову систему.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Ян Райніс  “Cоловейко” Кожен вечір слухаю, Співи соловейка: – Покажися, солов’ю, Пір’я золоте! Відповідав соловейко: – Сам я – птаха сіра, ...