вівторок, 23 червня 2020 р.


Не все так райдужно: яку небезпеку таять у собі сонячні електростанції.

(Віртуальна екобесіда)

Еколог Ольга Фролова зазначає, що сонячні електростанції не такі вже й нешкідливі, як може здатися на перший погляд? Захисники природи та екоактивісти багато говорять про альтернативні джерела енергії, які позбавлять людство від необхідності спалювати вуглеводневе паливо. Так, сонячні станції рятують людство від парникових газів, але при цьому вони завдають шкоди навколишньому середовищу, зокрема птахам.

Мова піде про грандіозну сонячну електростанцію під назвою Айвонпа, яка розташувалася в американському штаті Каліфорнія. Каліфорнія — дуже посушливий регіон, і тут знаходиться частина пустелі Мохаве. Тут майже немає опадів, а це означає, що кількість сонячних днів наближена до максимально можливих показників. Станція Айвонпа розташована в тому місці, де колись існувало однойменне солоне озеро. Сьогодні водойми вже не існує, зате є сонячна електростанція, яка приступила до роботи в 2014 році.

Небезпека цієї станції полягає в її конструкції. Айвонпа є станцією баштового типу. Тобто для її роботи потрібні не сонячні панелі, а безліч дзеркал, які фокусують сонячні промені в одній точці або в декількох, як це відбувається на станції Айвонпа. Тут близько 350 тисяч дзеркал. На станції встановлені три вежі-концентратори, які приймають енергію сонця, перетворюючи її в теплову. От як раз такі вежі і становлять велику загрозу для пернатих, а всі електростанції такого типу є тим сумним місцем, де не тільки утворюється екологічно чиста енергія, але і гинуть птахи.

Птахи згоряють за частки секунд, прямо в повітрі, якщо потрапляють в концентровані промені світла, які направляються на вежу. І масштаби цієї трагедії величезні: за підрахунками вчених, щороку в цьому місці гинуть близько 6 тисяч пернатих. Але що їх приваблює у мертвої пустелі?

Це місце знаходиться на шляху сезонних міграцій птахів, тому тут зустрічаються як місцеві види, так і перелітні. Яскраве сонячне світло приваблює комах, які служать кормом для птахів, тому в повітрі над станцією Айвонпа часто можна побачити зграї пернатих. На жаль, ця проблема поки ніяк не вирішується, так як захистити птахів дуже складно.

На жаль, Айвонпа — це не єдина сонячна станція, де гинуть птахи. Ця проблема характерна для всіх станцій баштового типу, де отримують концентровані сонячні промені і виробляють енергію.

Джерело: https://travelask.ru/blog/posts/23455-ne-vse-tak-raduzhno-kakuyu-opasnost-tayat-v-sebe-solnechnye?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com&utm_campaign=dbr

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Ян Райніс  “Cоловейко” Кожен вечір слухаю, Співи соловейка: – Покажися, солов’ю, Пір’я золоте! Відповідав соловейко: – Сам я – птаха сіра, ...