вівторок, 31 жовтня 2017 р.


ЯК У ХАТІ ВИТИНАНКА, ТО Й ДОБРО СТОЇТЬ НА ҐАНКУ.
«Немов відтворення серпанку,
З паперу вирізані всі,
Ось перед нами витинанки –
Зразки чудової краси.»
(І.Дубинський)




           У сучасному світовому суспільстві набуває актуальності не тільки питання збереження національних особливостей кожного народу, але і їхній розвиток. Митці в цьому напрямку мають широкий простір для діяльності та творчого розвитку. Все більшого дослідження потребує витинанка, яка має широкі тенденції розвитку і використання у сучасному світі. Витинанки мали й мають відданих прихильників. Це насамперед талановиті витинальники, колекціонери й численні шанувальники, котрі сприяють відродженню і розвиткові цього виду мистецтва.
            Досить часто до техніки витинання і мотивів візерунків звертаються художники. Так наша землячка – заводчанка Гребенюк Валентина,яка є не тільки педагогом,але і талановитим художником,неодноразово виставляла у Заводській міській бібліотеці №1 свої живописні роботи. Нині вона виступає в новому амплуа ,а саме,як художник – витинальник. Цієї осені стіни бібліотеки прикрашають її витинанки у народних традиціях. Соковита червона  фарба переплітається з чорною та зеленою,нагадуючи українські давні орнаменти…Своєю яскравістю  та  оригінальністю витинанки  немовби змагаються з похмурими  дощовими днями,даруючи надію на кращі  часи.  
Виставку переглянуло багато читачів бібліотеки,а також її гостей,зокрема,учасників школи профмайстерності,які з’їхались до нас з усього району. Виставка заслужила багато схвальних слів і захоплення.
Днями виставка поїде на експонування в інший заклад,тому поспішайте,хто цікавиться народним мистецтвом!
Єрмакова Л.М.,зав. бібліотекою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Ян Райніс  “Cоловейко” Кожен вечір слухаю, Співи соловейка: – Покажися, солов’ю, Пір’я золоте! Відповідав соловейко: – Сам я – птаха сіра, ...