пʼятницю, 25 листопада 2016 р.

Немає тих висот,які б не здолав народ,що в себе вірить..
      Революція  Гідності  є не просто згадкою, вона триває і донині.. Адже завдання,поставлені народом у ті дні, актуальні  і сьогодні.  Три роки тому кілька сотень сміливих дівчат та юнаків,без участі політиків зібралися на Євромайдані, щоб висловити мирний протест проти дій режиму Януковича.  Звіряче побиття молоді сколихнуло тоді всю Україну. Про  випробування долею на той час  ніхто не мав уявлення.  А 21-ше листопада назавжди увійшло  в історію,як День Гідності і Свободи. До подій цього свята у Заводській міській бібліотеці №1 було влаштовано книжкову виставку – пам’ять «Події,що змінили долю України». До неї було подано цитату Євгена Плужника
«Хором земля й небеса:
– Благословенні довіку,
Хто себе кров’ю вписав
      В книгу безсмертя велику».
     А ще для користувачів Інтернет – центру,що діє в бібліотеці, було проведено патріотично – інформаційну бесіду на тему «Майдан. Хроніка подій». У ній бібліотекарі зазначили,що «..Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи».
     « .. День Свободи в Україні відзначався 22 листопада починаючи з 2005 року – у річницю початку першого Майдану, так званої "Помаранчевої революції".
Відтепер 21 листопада в Україні щорічно відзначатиметься День гідності і Свободи.»
Старт першого Майдану має чітку дату — 22 листопада 2004 року, коли на наступний день після другого туру президентських виборів масово вийшли на центральну площу країни прихильники опозиційного кандидата Віктора Ющенка, які були не згодні з наміром влади присудити перемогу своєму кандидату — прем’єру Віктору Януковичу.
      Люди виходили на Майдан не стільки за Ющенка чи проти Януковича, скільки заради відстоювання свого права на вибір. Адже головною мотивацією для старту «помаранчевої революції» став надмірний для країни рівень фальсифікацій на користь провладного кандидата.
         Скільки б політологи не намагалися довести, що Майдан заздалегідь було сплановано і проплачено західними спецслужбами, його масовість можна пояснити тільки стихійністю та самоорганізацією учасників. В окремі дні в центрі Києва налічувалося до 1  млн. протестантів. Тим більше, що в протилежному таборі, який володів усіма державними ресурсами для цього, не змогли організувати щось подібне.
         Революція Гідності 2013 року стала часом пробудження людей,їх здатності піднятися над власними інтересами заради кращого майбутнього. Ця велика віра вела вперед попри кулі снайперів,кийки «беркутівців» та тисячі кримінальних справ,які порушували проти  майданівців.  «Серце Європи б’ється в Києві»,- сказав французький філософ зі  сцени на Майдані.
  У ході бесіди бібліотекарі розповіли про етапи Єврореволюції в Україні та відзначили,що Сотні сердець згоріли за перемогу і запалили ще мільйони сердець. За рідну Батьківщину, за наше з вами майбутнє сини України поклали свої голови на київському Майдані, на донецьких землях. І наш з Вами обов’язок перед «Небесною сотнею» — продовжити боротьбу і виграти бій за кращу долю українського народу.
Слава Україні! І вічна пам’ять героям!
            На заході прозвучали  пісні про Євромайдан та полеглих на ньому у виконанні групи «Мандри»,Оксани Білозір та інших авторів.
         Ще одну знакову для Україну річницю – дні пам’яті Голодомору бібліотекарі відзначили книжковою полицею під назвою « Рік тридцять третій… Голод.. Голод». Читачі бібліотеки зможуть ознайомитись із виданнями про голодомор як в Україні,так і на території  Лохвиччини та Полтавщини,зі спогадами земляків,які пережили цю трагедію.
Єрмакова  Л.М.,завідуюча
міською бібліотекою №1.








Немає коментарів:

Дописати коментар

 Ян Райніс  “Cоловейко” Кожен вечір слухаю, Співи соловейка: – Покажися, солов’ю, Пір’я золоте! Відповідав соловейко: – Сам я – птаха сіра, ...